Angielski | Niemiecki | Tłumaczenia

Z nami zawsze się dogadasz!

Gadaj on-line

Kursy języka angielskiego i niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania i we wszystkich grupach wiekowych.

Gadaj w firmie

Kurs języka angielskiego i niemieckiego dla Twoich pracowników. U Ciebie w firmie lub przez Skype'a.

Uczymy już od 2010 roku!

Speak & Sail

dawniej Centrum języków obcych "Young"

zmiananazwy
Oferujemy od 2010 roku profesjonalne kursy języka niemieckiego i angielskiego na wszystkich poziomach językowych i we wszystkich grupach wiekowych. W ciągu siedmiu ostatnich lat wyspecjalizowaliśmy się w organizowaniu kursów językowych dla firm, ale oferujemy również zajęcia dla Klientów indywidualnych.
Wykorzystując wieloletnie doświadczenie dopasowujemy metody nauczania indywidualnie do każdego naszego Słuchacza, kładąc zawsze nacisk na mówienie. Naszym głównym celem jest stworzenie optymalnego kursu, który spełni wszystkie oczekiwania naszych Klientów i maksymalnie przyspieszy czas, w którym zaczną swobodnie porozumiewać się w obcym języku.
Oferujemy również tłumaczenia ustne i pisemne, w tym tłumaczenia wyjazdowe. Dla wielu firm prowadzimy stały kontakt z wybranymi Kontrahentami obcojęzycznymi.

Żeby nauczyć się gadać, trzeba gadać!

Nasze metody nauczania

Jak uczymy gadać

Nasze metody nauczania dostosowane są do indywidualnych potrzeb słuchaczy, jednakże dominującą metodą nauczania jest metoda komunikatywna. Dzięki tej metodzie rozwijamy u naszych słuchaczy równolegle wszystkie cztery sprawności językowe, tj. mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie.

Zdecydowany nacisk kładziemy jednak na mówienie. Zgodnie z zasadą profesora Norberta Morcinca: „Żeby nauczyć się gadać, trzeba gadać”, na każdych zajęciach nasi wszyscy słuchacze angażowani są do mówienia w języku obcym. Odbywa się to poprzez aranżację sytuacji z życia codziennego takich jak: robienie zakupów, wizyta u lekarza, umawianie się na spotkanie itp. Słuchacze mają tu za zadanie przekazanie sobie pewnych treści i załatwienie określonych spraw w języku obcym. Powszechnymi formami pracy na zajęciach są więc: odgrywanie dialogów i scenek, dyskusje w parach i małych grupkach jak również różnego rodzaje gry i zabawy dydaktyczne.

Nasi słuchacze poza językiem poznają również kulturę danego kraju. Odbywa się to poprzez dobór odpowiednich tematów, jak również wykorzystanie autentycznych materiałów, takich jak: wycinki z gazet, wydruków z Internetu, nagrań piosenek i fragmentów programów telewizyjnych itp.

Gadaj ze mną

Ryszard Michalski

Właściciel Speak & Sail, metodyk, lektor języka niemieckiego, lektor języka angielskiego, żeglarz.

Zajmuję się nauczaniem języków obcych od 15 lat. Ukończyłem kolegium nauczycielskie w Sosnowcu, studia germanistyczne na Uniwersytecie Opolskim. Jestem również absolwentem Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu.
Po ukończeniu Kolegium pracowałem przez 7 lat jako nauczyciel j. niemieckiego we wszystkich typach szkół państwowych, od szkoły podstawowej po gimnazjum, liceum i szkoły wieczorowe dla dorosłych.
Po tych doświadczeniach spróbowałem na kilka miesięcy pracy biurowej, gdzie miałem okazję w praktyczny sposób wykorzystać umiejętności językowe i przekonać się, że praca biurowa to nie jest praca dla mnie 🙂
W 2010 roku zdecydowałem się wrócić do nauczania i spełnić swoje wielkie marzenie o prowadzeniu własnej szkoły językowej.
Tak powstało Speak & Sail (dawniej Centrum Języków Obcych “YOUNG”), gdzie udzielam się głównie jako lektor języka niemieckiego i angielskiego, a także w wolnych chwilach tłumacz ustny i pisemny.
Poza pracą lubię spędzać czas z moją ukochaną rodzinką, dobrą książką, spacerami z psem i na intensywnym treningu fitness. Ostatnio sporą część czasu wolnego przeznaczam na żeglarstwo 🙂

nasi klienci

Referencje

"... Miło nam poinformować, że jakość lekcji jest na bardzo wysokim poziomie a w sposobie prowadzenia zajęć daje się zauważyć profesjonalizm i pełne zaangażowanie ze strony lektorów. Szkoła jest również pomocna w dokonywaniu tłumaczeń pisemnych oraz w telefonicznym kontakcie z dostawcami niemieckojęzycznymi. Dodatkowo cenimy ją za błyskawiczną pomoc w pilnych sprawach..."
Delta Automation Sp. z o.o.
"...CJO YOUNG na nasze zlecenie zajęła się tłumaczeniem ustnym z języka niemieckiego na język polski podczas szkolenia pracowników z obsługi i konserwacji maszyny do cięcia metalu w filii w Dąbrowie Górniczej w łącznej ilości 48 godzin. Tłumacz Ryszard Michalski wywiązał się w powierzonego zlecenia profesjonalnie..."


ThyssenKrupp Energostal
"... Wysoce cenimy sobie elastyczność w organizowaniu zajęć, indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu oraz miłą atmosferę, w jakiej odbywają się zajęcia. W czasie trwania kursu szkoła dała się poznać jako firma solidna i profesjonalna...
Bez wahania poleciłabym usługi CJO "YOUNG" wszystkim firmom i instytucjom pragnącym szkolić swoich pracowników w znajomości języków obcych..."
RLS LEGAL & TAX ADVICE Sp. z o.o.

zacznij przygodę z językiem obcym